Free your heel, free your mind

W tym sezonie zimowym ruszamy z szkoleniami telemarkowymi .
Zajęcia będą skierowane dla osób, które pragną sprawdzić się w tradycyjnej technice narciarskiej jaką jest telemark.
Zapewniamy sprzęt renomowanych firm telemarkowych.:

Krótko…
Technika jazdy na nartach telemarkiem została odkryta przez jego wynalazcę Sondre Norheima w Norwegii w XIX wieku znane również pod nazwą „narciarstwa z wolną piętą”
Zainteresowanie narciarstwem telemarkowym zaczeło się już w latach 70-tych w Stanach Zjednoczonych a prawdziwe ożywienie nastąpiło w latach 90-tych po zmodernizowaniu sprzętu telemarkowego. Dzięki nowej konstrukcji buta zbliżonej do butów alpejskich, gdzie została poprawiona sztywność skorupy i ulepszona stabilności w wiązaniach telemarkowych.

O co chodzi…
Sprzęt do telemarku charakteryzuje się specjalnym wiązaniem połączonym z butem zginającym się w okolicy palców co umożliwia swobodne poruszanie się pięty, daje nam to możliwość swobodnego przyklęku podczas skręcenia .

Czy to dla mnie…
W zasadzie każdy, ale zdecydowanie łatwiej jest osobom, które mają za sobą pierwsze kroki w jeździe na nartach tradycyjnych (zjazdowych).

Czy warto…
Z pewnością jest to technika jazdy na nartach, która wyróżni Was z tłumu i pozwoli doznać nowych przyjemności.

Telemark to jedna z najstarszych technik narciarskich, a w ostatnich latach przeżywa swój renesans. Styl jazdy, dzięki któremu będziesz się wyróżniać na stoku i na pewno zwrócisz na siebie uwagę.